موسسه خیریه کودکان زنجیره امید

روز جهانی پناهنده

مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسماً در دسامبر سال 2000 میلادی، روز20 ژوئن را به عنوان روز جهانی پناهنده تعیین کرد و این روز برای اولین بار در سال 2001 میلادی در سطح جهان برگزار شد. روزی که به مردم جهان یادآوری کند میلیون‌ها انسان بدلیل وجود شرایط خاص، مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

از آنجایی که رسالت زنجیره امید درمان کودکان، بدون در نظر گرفتن دین، نژاد و ملیت است و کشور ایران نیز یکی از کشورهای پناهنده پذیر می‌باشد که هزینه درمان فوق تخصصی  پناهندگان چند برابر بیماران بومی است و عدم درمان به موقع و با کیفیت این کودکان سبب می‌شود که  مشکلات جسمی در این کودکان به معلولیت‌های مادام‌العمر تبدیل شود، بنابراین مؤسسه زنجیره امید مطابق با اصل یک کنوانسیون جهانی حقوق کودک مصوب 1959 با درمان این کودکان در رفع تبعیض محل تولد اقدام می‌کند. لازم به ذکر است بر اساس اصل 5 اعلامیه جهانی حقوق کودک باید با فراهم کردن شرایط خاص، این معلولیت‌های جسمی را مرتفع کرد.


با توجه به اولویت درمان برای کودکان، زنجیره امید جهت حل چالش درمان کودکان پناهنده (قانونی، غیر قانونی) و بازگرداندن آن‌ها به زندگی طبیعی، بدون در نظر گرفتن قوانین حاکم بر کشورها، کودکان دارای کارت اقامت، بدون کارت اقامت و بی‌هویت  زیر 18 سال را از هر ملیتی که باشند فقط به شرط داشتن محرومیت، در سه رشته قلب، ارتوپدی و ترمیمی درمان می‌کند و در تلاش است تا با کمک خیرین و تیم درمانی زنجیره امید بهترین امکانات درمانی را بر اساس استانداردهای بین‌المللی برای آن‌ها فراهم کند.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

احداث بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی اطفال در ایران و خاورمیانه

ادامه عملیات ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان امید

مطالعه خبر

جلسه آنلاين خيريه زنجيره اميد با بيمارستان بامبينو ژسو ايتاليا

جلسه آنلاين مديرعامل و تيم پزشكى خيريه بين المللى...

مطالعه خبر