موسسه خیریه کودکان زنجیره امید

فعالیت های ترمیمی، شکاف لب و کام مؤسسه خیریه زنجیره امید

  

کلینیک های رایگان :
کودکان بیمارمراجعه کننده به موسسه خیریه زنجیره امید که دارای مشکلات ترمیمی هستند پس از تشکیل پرونده در واحد مددکاری موسسه در صورت تایید شرایط سنی بلافاصله جهت معاینه تشخیصی رایگان توسط پزشکان داوطلب وارد مرحله درمان می شوند و برای شرکت در کلینیک های تشخیصی و معاینه توسط پزشکان برای آنها وقت تعیین می شود. پس از مراجعه کودک و معاینه توسط پزشکان زنجیره امید ، در صورت نیاز به مراجعه به پزشک دیگر ، برای کودک وقت تعیین می شود و درمان او از طریق زنجیره پیگیری می شود . این کلینیک ها در کلینیک فوق تخصصی زنجیره امید ، مطب پزشکان داوطلب و یا در محل درمانگاه های بیمارستان های همکار و همچنین به صورت دوره ای در شهرستان هایی که موسسه در آنها نمایندگی دارد برگزار می شوند.
کلینیک های ترمیمی و پلاستیک :
کودکانی که دچار مشکلاتی مانند شکاف لب و کام ، سوختگی های شدید و ناهنجاری های مادرزادی می باشند و نیاز به جراحی پلاستیک و ترمیمی داشته باشند به کلینیک های ترمیمی موسسه ارجاع می شوند . این کلینیک ها معمولا با حضور متخصص ارتودنسی و کارشناس گفتار درمانی برای معاینه دقیق و مشاوره کودکان مبتلا به شکاف لب و کام برگزار می شوند.

انجام جراحی: پس از انجام  معاینات اولیه درمانی ، درصورتی که بیمار نیاز به جراحی داشته باشد ، عمل جراحی بر روی بیمار توسط جراحان داوطلب ترمیمی زنجیره امید و مطابق با پروتکل های استاندارد بین المللی صورت می گیرد.

پروژه های انجام شده توسط مؤسسه خیریه زنجیره امید در بخش ترمیمی


پروژه درمان نوزادن مبتلا به ناهنجاری های مادرزادی شکاف لب و کام از بدو تولد تا بزرگسالی


اگرچه درمانهای شکاف کام و لب در کشور ایران در مقاطع سنی مختلف و به روش های گوناگون و با متخصصین رشته های مختلف انجام می شود؛ لیکن با توجه به عدم دسترسی به یک پروتکل درمانی واحد در قالب یک تیم فوق تخصصی نتیجه حاصله از درمان نوزادان مطلوب نمی باشد. لذا موسسه خیریه زنجیره امید با تشکیل تیم فوق تخصصی که شامل (جراح پلاستیک، مشاور ژنتیک، فوق تخصص داخلی قلب اطفال، گفتار درمان، شنوایی سنج، جراح گوشو حلق و بینی، ارتودنتیست و پروتزیست) و با اتخاذ یک پروتکل درمانی مطابق با استاندارد جهانی در راستای یک روند درمانی جهت دستیابی به کاملترین نتیجه مطلوب درمانی اقدام کرده است. این امر سبب می شود تا این کودکان با بهبودی کامل به عنوان یک عضو مفید اجتماع زندگی کنند.
اهداف این پروژه شامل اهداف پزشکی و اهداف اجتماعی است؛ که حصول بهترین نتیجه براساس استانداردهای جهانی و پیشگیری از بروز موارد مشابه با انجام مشاوره ژنتیک و کاهش پیش هزینه های کلی درمان این بیماران از این جمله می باشد.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

برگزاری کلینیک ارتوپدی دکتر نبیان

زنجیره امید حامی کودکان؛ از امروز تا فردای بهبودی

مطالعه خبر

محرومیت هزاران کودک از خدمات بیمارستانی که ساخته نشد

مریم مرعشی مدیرعامل مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره...

مطالعه خبر