زنجیره امید

مراسم رونمایی از (آی آدمها)

مستند «آی آدمها» تازه ترین اثر رخشان بنی اعتماد کارگردان سینما است که از مرداد ماه در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود. شب گذشته مراسم رونمایی این مستند با حضور جمعی از سینماگران و با نیت کمک به ساخت بیمارستانی برای کودکان بیمار گم بضاعت برگزار شد.

تاریخ: 1395/4/14

مستند «آی آدمها» تازه ترین اثر رخشان بنی اعتماد کارگردان سینما است که از مرداد ماه در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود. شب گذشته مراسم رونمایی این مستند با حضور جمعی از سینماگران و با نیت کمک به ساخت بیمارستانی برای کودکان بیمار گم بضاعت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شب گذشته اولین نمایش مستند «آی آدم‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد در سالن همایش‌های بین‌المللی مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور جمعی از سینماگران و خیران برگزار شد.رخشان بنی اعتماد نمایش فیلم «آی آدمها» را به صدابردار فقید سینما، یدالله نجفی تقدیم کرد.

این مراسم به همت موسسه «خیریه زنجیره امید» برگزار شده بود و سینماگرانی همچون اصغر فرهادی، نرگس آبیار، محمدحسین قاسمی، باران کوثری، حسین پاکدل، سروش صحت، مجتبی میرطهماسب، علیرضا رضاداد، علیرضا قاسم‌خان، عاطفه رضوی، مهتاب کرامتی، حبیب رضایی، فرهاد اصلانی، امیرحسین علم الهدی، جعفرصانعی مقدم، میثم مزلقانی، فروغ میرطهماسب، رویا نونهالی، حسن فتحی، غلامرضا کاظمی دینان، علیرضا داودنژاد، مهراوه شریفی نیا، آزیتا حاجیان؛ لیلی گلستان و همچنین مدیرانی چون علیرضا رضاداد، محمد تابش و امیرحسین علم‌الهدی حضور داشتند.

مریم مرعشی موسس و مدیر عامل موسسه خیریه زنجیره امید در ابتدای این مراسم با تشریح مجموعه فعالیتهای این موسسه خیریه گفت: خیریه زنجیره امید یک موسسه غیردولتی است که با هدف حمایت از درمان کودکان محروم زیر 18سال مبتلا به بیماری‌های قلبی، ارتوپدی و ترمیمی بدون درنظر گرفتن‌ نژاد، ملیت و مذهب تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این مؤسسه در سه حوزه فوق تخصصی جراحی قلب و ارتوپدی و ترمیمی اطفال به درمان و جراحی کودکان بیمار نیازمند می پردازد. فرآیند درمان در این مؤسسه باهمکاری پزشکان داوطلب ایرانی و خارجی ، مراکز درمانی دانشگاهی و خیرین حقیقی و حقوقی انجام می گیرد.

مدیر عامل موسسه خیریه زنجیره امید با سپاس از تمام کسانی که در این کار خیر سهیم هستند، گفت: قرار است این بیمارستانی540 تختی مختص درمان کودکان نیازمند، با حمایت خیران موسسه زنجیره امید در منطقه جوادیه تهران ساخته شود و بعد وزارت بهداشت آن را تجهیز کند. این بیمارستان زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع و 540 تختخواب را دربرمی‌گیرد.

مریم مرعشی از حمایت این موسسه از کودکان کم بضاعتی که به کشور ایران پناهنده شدند خبر داد و گفت: زنجیره امید امکان حمایت مالی از کودکان مهاجری که در ایران تعداشان هم کم نیست و ممکن است کارت اقامت نداشته باشند، را همچنین فراهم می‌کند.

در ادامه مراسم رخشان بنی اعتماد درباره‌ی موسسه «خیریه زنجیره امید» توضیح داد: وقتی در مورد این موسسه با پروفسور مزدا (یکی از پزشکان فعال و از اعضای هیات مدیره زنجیره امید) درباره‌ی نام این موسسه پرس‌وجو کردم، او گفت که در سال‌های خیلی دور، وقتی بچه‌های بیمار و  محروم را از دورترین نقاط آفریقا برای درمان به فرانسه می‌بردند، هرکدام از کودکان به خانواده‌هایی در فرانسه معرفی می‌شدند و پس از درمان در بیمارستان، در نهایت کودک به کشورش باز می گشت و اینجا بود که حلقه ای از انسانها با نیت انسانی شکل می‌گرفت، که از اتصال این حلقه‌ها زنجیره امید به زندگی ساخته می‌شد.

بنی اعتماد ادامه داد: اگر فیلم «آی آدم‌ها» بتواند به عنوان یک حلقه نیروی عظیم و با ارزش کار داوطلبی و حرمت انسان را به جمعی که من در اینجا دعوت کردم پیوند بدهد به هدف خود رسیده‌ام.

این کارگردان سینما با اشاره به اینکه این موسسه در نظر دارد بیمارستانی را برای کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، ارتوپدی و ترمیمی تأسیس کند، اظهار کرد: : ساخت بیمارستان فوق تخصصی برای کودکان سراسر کشور مساله بسیار مهمی است و همین امر سبب شد تا من به خود اجازه دهم تا به بهانه رونمایی از این مستند بیمارستان فوق تخصصی «زنجیره امید» را نیز برای جذب حمایت معرفی کنم.

در بخش پایانی این مراسم فیلم مستند «آی آدم‌ها» به نمایش درآمد و در این مراسم وعده داده شد که این مستند، مردادماه امسال در گروه «هنر و تجربه» به نمایش درآید.

این مستند 65 دقیقه‌ای در راستای معرفی پروژه ساخت و تجهیز بیمارستان فوق تخصصی جراحی اطفال «زنجیره امید» ساخته شده است. رخشان بنی‌اعتماد درباره‌ی این مستند نوشته است:«آی آدم‌ها» ستایشی است از انسان و عشق به انسان، ستایشی از تلاش‌ داوطلبانه کسانی که مرهم دردهای محرومان جامعه هستند. ستایشی از آنان که حلقه‌های امید را به هم پیوند می‌زنند و زنجیره‌ای می‌سازند از انسان و عشق به انسان.»


نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار