زنجیره امید

لیست انتظار کودکان نیازمند
زنجیره امید

دومین کلینیک فوق تخصصی دکتر مزدا در سال جاری

25 عمل جراحی در برنامه دکتر مزدا و همکارانش

تاریخ: 1396/9/19

دومین کلینیک فوق تخصصی ارتوپدی ستون فقرات پروفسور کیوان مزدا در سال 96، روز گذشته در موسسه خیریه زنجیره امید برگزار شد. در این کلینیک تشخیصی، تیم دکتر مزدا متشکل از دکتر آرتور کلارک فوق تخصص جراحی ستون فقرات، دکتر دوزاک فوق تخصص ارتوپدی در آسیب‌شناسی ستون فقرات و دکتر مسری زادا متخصص نورولوژی با همکاری تیم فوق تخصصی پزشکان داخلی از جمله دکتر نبیان، دکتر وهار، دکتر وثوقی و دکتر زارعی، 75 بیمار مبتلا به ناهنجاری‌های ارتوپدی ستون فقرات را معاینه و برای درمان آن‌ها برنامه‌ریزی کردند.

این بیماران عمدتاً دچار انحراف شدید ستون فقرات (اسکولیوز) هستند و اگرچه درمان آن‌ها در سنین پایین نسبتاً راحت‌تر خواهد بود و نتیجه بهتری نیز در بر خواهد داشت با این حال در صورتی که درمان نشوند، مشکلات زیادی گریبان‌گیرشان خواهد شد. علاوه بر مشکلات تنفسی که در اثر فشار ناشی از انحراف ستون فقرات بر ریه‌ها، ایجاد می‌شود؛ در بلند مدت خطر فلج نیز آن‌ها را تهدید می‌کند. طبق گزارش‌های دریافت شده از واحد مددکاری، 25 نفر از این بیماران به زودی جراحی می‌شوند و مابقی آن‌ها پس از گذراندن دوره‌های مراقبت پیش از عمل، برای جراحی در سال آینده نوبت‌دهی می‌شوند. تمامی این 25 بیمار توسط تیم جراحی دکتر مزدا طی یک هفته در بیمارستان نورافشار تحت عمل جراحی قرار خواهند گرفت. اقدامی که با توجه به تعداد جراحی‌ها و پیچیدگی فراوان آن‌ها از لحاظ پزشکی، در نوع خود بی‌نظیر است.

لازم به ذکر است که مراقبت‌های بعد از عمل این بیماران برعهده یک تیم 19 نفره پرستاری است که همگی از طریق خود موسسه زنجیره امید دوره‌های آموزشی (Post Up)جراحی ستون فقرات را گذرانده‌اند. به علاوه، فیزیوتراپی تنفسی بیماران نیز توسط تیم توانبخشی موسسه و طبق پروتکل تخصصی اطفال، انجام خواهد شد.

با برگزاری این کلینیک‌ها علاوه بر درمان کودکان با بهترین کیفیت ممکن که هدف اصلی زنجیره امید است، امکان آموزش‌های کوتاه مدت برای پزشکان داخلی که داوطلبانه با موسسه زنجیره امید همکاری می‌کنند نیز به فراهم می‌شود. تأمین تمامی هزینه‌ها و وسایل لازم برای درمان این بیماران بر عهده موسسه خیریه زنجیره امید می‌باشد.


نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

پیشرفت مرحله خاک برداری

بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی فوق تخصصی کودکان اميد

مطالعه خبر

جلسه بررسی وضعیت بیماران قلبی تحت پوشش زنجیره امید

با حضور پروفسور لکور گیه و تیم ایشان از فرانسه

مطالعه خبر

کلینیک ارتوپدی، جراحی ستون فقرات در آخرین ماه زمستان

به سرپرستی دکتر مهرپور و همراهی دکتر نبیان

مطالعه خبر