زنجیره امید

لیست انتظار کودکان نیازمند
زنجیره امید

کلینیک ارتوپدی دکتر نبیان و دکتر عطارباشی

حضور تیم کاردرمانی و فیزیوتراپی

تاریخ: 1396/7/2

کلینیک ارتوپدی دکتر نبیان و دکتر عطارباشی، باحضور تیم کاردرمانی و فیزیوتراپی ،روز شنبه 96/7/1 در موسسه خیریه بین المللی زنجیره امید برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه زنجیره امید؛در کلینیک ارتوپدی که روز شنبه 96/7/1  برگزار گردید 25بیمار زیر 18 سال به صورت رایگان معاینه شدند.بیماری های حوزه ی ارتوپدی همچون cp،آرتروگریپوزیس،هیدروسفالی،میکرو سفالی و....بر روی عضلات پا،دست،گردن و...تاثیر می گذارند و با کمک جلسات فیزیوتراپی و کاردرمانی بهبود یا درمان می یابند.بسیاری از کودکان مبتلا بهcp ،جهت ترمیم عضله نیاز به تزریق بوتاکس دارندکه تحت پوشش موسسه زنجیره امیدصورت می پذیرد.
عموم  مراجعین کلینیک از بیماری  cp رنج می بردند که بسته به گستره  ومحل ضایعه مغزی ،یک یا چند عضو آنها درگیر بیماری بود .عده دیگری از کودکان مبتلا به خشکی مفاصل ،تجمع مایع مغزی_نخاعی در داخل جمجمه،اختلال رشد عصبی کوچکی سر(مغز)و...بودند.تعداد محدودی ازمراجعه کنندگان نیز که درگیر  مشکل متابولیکی بودند کار درمانی ذهنی برای آنها در نظر گرفته شد.در بیماری استورژنیس هم به دلیل نرمی و شکنندگی استخوان ها کاردرمانی و فیزیوترابی پیشنهاد شد.
از میان 25کودک بیمار ،یکی از کودکان با پیگیری جلسات کاردرمانی مشکل حرکتی اش برطرف شده بود و پس از معاینه، پزشک حاضر در موسسه زنجیره امیدمشکل خاصی را در او تشخیص ندادو خبر سلامتی کامل بیمار را به مادرش داد.
همچنین عمل های جراحی برای بیمارانی که نیاز به عمل دارند در بیمارستان های طرف قرارداد زنجیره امید و جلسات کاردرمانی و فیزیوتراپی برای دیگر بیماران در ساختمان زنجیره امید یا مراکز طرف قرارداد انجام خواهد گرفت.
واحد روابط عمومی زنجیره امید در زمان برگزاری کلینیک ارتوپدی گزارش تصویری جامعی همراه با فیلم و عکس از این برنامه تهیه کرد و طی یک نظر خواهی ،میزان رضایت خانواده ها از فعالیت های زنجیره امید را جویا شد.خانواده هایی که آشنایی و ارتباط آن ها با موسسه بیشتر از یک سال بود از همیاری و همدلی زنجیره امید احساس رضایت داشتند و  جهت سلامتی فرزند خود قدردان زحمات پزشکان و خانواده بزرگ زنجیره امید بودند.نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

پیشرفت مرحله خاک برداری

بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی فوق تخصصی کودکان اميد

مطالعه خبر

جلسه بررسی وضعیت بیماران قلبی تحت پوشش زنجیره امید

با حضور پروفسور لکور گیه و تیم ایشان از فرانسه

مطالعه خبر

کلینیک ارتوپدی، جراحی ستون فقرات در آخرین ماه زمستان

به سرپرستی دکتر مهرپور و همراهی دکتر نبیان

مطالعه خبر