زنجیره امید

لیست انتظار کودکان نیازمند
زنجیره امید

آغاز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی زنجیره امید

وزیر بهداشت بهداشت، نمایندگان مجلس، هنرمندان و خیرین در این مراسم حضور داشتند

تاریخ: 1396/5/21

مراسم آغاز ساخت و بهره‌برداری از بیمارستان 540 تختخوابی آموزشی فوق تخصصی جراحی اطفال چهارشنبه گذشته برگزار شد. به گزارش روابط عمومی زنجیره امید، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، دکتر شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت، نمایندگان شرکت دستیار دولتی بیمارستان‌های پاریس APHP، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سفارت فرانسه در ایران و از جمعی از حامیان زنجیره امید برگزار شد. هنرمندانی چون رخشان بنی اعتماد، نرگس آبیار و مهراوه شریفی‌نیا نیز در این مراسم حاضر بودند. این بیمارستان بر اساس قرارداد دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید از سوی زنجیره امید و با کمک‌های مردم ساخته  خواهد شد. بخش جراحی‌های اطفال، اقامتگاه کودکان، مرکز بازتوانی کودکان، مرکز تحقیقات و... از جمله بخش‌های این بیمارستان است.

مریم مرعشی مدیرعامل موسسه خیریه زنجیره امید، با اشاره به فعالیت‌های 10 سال گذشته این موسسه، گفت: زنجیره امید با همکاری زنجیره امید فرانسه، با اعزام بیش از 85 تیم فرانسوی به ایران و همکاری بسیاری از پزشکان ایرانی و نیز با کمک خیرین توانستند 8600 کودک را در سه رشته تخصصی قلب، ارتوپدی و جراحی درمان کنند.
مرعشی افزود: بیمارستان زنجیره امید در زمینی به مساحت 25 هزار مترمربع ساخته خواهد شد. شرکت APHP فرانسه برای نخستین بار در ایران بر اساس قرارداد همکاری با موسسه زنجیره امید، از سال گذشته با مشارکت شرکت مهندسان مشاور تینا فرایند، تحقیقات امکان‌سنجی خود را درزمینه ساخت این بیمارستان آغاز کرد. وی با بیان اینکه، هیچ نوع شریک مالی برای این بیمارستان وجود ندارد، افزود: سه نوع بهره بر در این بیمارستان وجود خواهد داشت، گروه اول کودکانی که به درمان در این بیمارستان نیاز دارند، گروه دوم کودکان متوسط جامعه که تحت پوشش بیمه مراجعه می‌کنند و گروه سوم کودکانی که توان پرداخت مالی دارند که در هر سه صورت خدمات پزشکی و درمانی در این بیمارستان یکسان انجام خواهد شد. البته هم‌زمان با ساخت این بیمارستان تربیت نیروی انسانی بیمارستان نیز آغاز خواهد شد. دکتر حسینعلی شهریاری، دبیرکل مجمع خیرین سلامت و نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: خانم مرعشی با تلاش بسیار و جلب و جذب بسیاری از خیرین توانستند خدمات ارزنده‌ای در حوزه درمان اطفال در کشور انجام دهند و امروز نیز با کلنگ زنی احداث این بیمارستان نفس تازه‌ای در کالبد خدمات درمان اطفال دمیده خواهد شد.
وزیر بهداشت نیز در این مراسم با گرامی داشت یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلح نظام گفت: دولت از تمامی خیرینی که برای رفاه مردم و همچنین تسهیل درمان بیماران تلاش می‌کنند حمایت خواهد کرد. وی ساخت بیمارستان فوق تخصصی اطفال امید در یکی از مناطق محروم جنوب شهر تهران را ارزشمند توصیف کرد و افزود: در دولت دکتر روحانی 700 سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت وجود داشته که یکی از آن‌ها موسسه زنجیره‌ی امید است که با حول و قوه الهی و تلاش خیرینی مانند خانم مرعشی، گام‌های بزرگی برای توسعه رفاه اجتماعی و سلامت مردم برداشته خواهد شد.


نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

درگذشت مرحوم سيد حسین مرعشی

پدر بزرگوار سرکار خانم مریم مرعشی

مطالعه خبر

جلسه بررسی وضعیت بیماران قلبی تحت پوشش زنجیره امید

با حضور پروفسور لکور گیه و تیم ایشان از فرانسه

مطالعه خبر

کلینیک ارتوپدی، جراحی ستون فقرات در آخرین ماه زمستان

به سرپرستی دکتر مهرپور و همراهی دکتر نبیان

مطالعه خبر