زنجیره امید

لیست انتظار کودکان نیازمند
زنجیره امید

امضا تفاهم نامه مشارکت

بین زنجیره امید و خانه صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی

تاریخ: 1396/4/17

امضا تفاهم نامه مشارکت بین موسسه خیریه زنجیره امید و خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی
در مراسم ویژه روز ملی صنعت و معدن 
به دعوت خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی زنجیره امید، عصر روز سه شنبه 13 تیرماه، به دعوت ریاست محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، مدیر عامل موسسه خیریه زنجیره امید سرکار خانم مریم مرعشی در مراسم  امضای تفاهم نامه مشارکت  و معرفی فعالیت های زنجیره امید حضور پیدا کردند. 
در این مراسم که به همت خانه صنعت معدن و تجارت استان مرکزی ویژه روز ملی صنعت و معدن برگزار شد، یک تفاهم نامه  بین موسسه خیریه زنجیره امید و خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی  با موضوع مشارکت و  حمایت مالی جهت تامین هزینه های ساخت و تجیهز بیمارستان فوق تخصصی اطفال زنجیره امید منعقد گردید.
اولین  و بزرگترین بیمارستان آموزشی - فوق تخصصی اطفال با 540 تخت خواب بیمارستانی کشور با محوریت جراحی های فوق تخصصی کودکان به همراه مرکز توانبخشی مختص اطفال، مرکز ترومای اطفال و مرکز تحقیقات و همچنین مرکز اقامتی اطفال در جنب بیمارستان، به عنوان یکی از مهمترین پروژه های خیریه زنجیره امید در سال 96 محسوب می شود.
این مراسم با حضور ریاست  محترم خانه صنعت معدن و تجارت استان مرکزی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ، آیت الله دری نجف ابادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ، استاندار محترم مرکزی و نیز صنعتگران و مدیران ملی و محلی 40 واحد صنعتی و معدنی استام مرکزی برگزار شد.
در این مراسم خانم مریم مرعشی  مدیر عامل موسسه خیریه زنجیره امید طی سخنرانی ضمن معرفی خیریه زنجیره امید و تشریح ماموریت های درمانی و خدمات درمانی ویژه اطفال زیر  18 سال محروم در سه رشته جراحی های قلب، ارتوپدی و ترمیمی، خلاصه ای کوتاه از عملکرد زنجیره امید را ارئه و  تشریح کردند:
زنجیره امید در راستای فعالیت اصلی خود یعنی درمان و خدمات درمانی ، تا کنون بیش از 8300 کودک نیازمند از سراسر  کشور که 150 نفر آنها از استان مرکزی بوده است را تحت جراحی فوق تخصصی و حمایت مالی خود قرار داده است. همچنین در راستای همکاری  آموزشی با دانشگاه تهران تا کنون  85 پزشک فوق تخصص را برای دوره های آموزشی  کوتاه و بلند مدت به فرانسه اعزام کرده و 80 تیم پزشکی از فرانسه برای برگزاری کلینیک های فوق تخصصی در زنجیره امید پذیرفته شده اند.
ایشان ضمن بیان کمبودهای تخصصی و فوق تخصصی ویژه اطفال در کشور بر اهمیت اجرای  یکی از پروژه های مهم زنجیره امید یعنی ساخت بیمارستان فوق تخصصی تاکیید کرده و افزودند:
زنجیره امید قصد دارد اولین و بزرگترین بیمارستان آموزشی - فوق تخصصی اطفال با 540 تخت خواب بیمارستانی کشور با محوریت جراحی های فوق تخصصی کودکان به همراه مرکز توانبخشی مختص اطفال، مرکز ترومای اطفال و مرکز تحقیقات وهمچنین مرکز اقامتی اطفال در جنب بیمارستان را در محدوده راه آهن تهران روبروی بیمارستان بهارلو احداث کند. 
برای اجرای این پروژه که دو هفته دیگر مراسم افتتاح آن را در پیش داریم؛ دو تیم متخصص و حرفه ای برای ساخت و تجهیز  به کار گرفته شده اند. شرکت تینا فرایند و  شركتAPHP International  (دستيار دولتى بيمارستان هاى فرانسه)،  حدود یک سال به تحقیق و مطالعات حرفه ای، کامل و دقیق پرداختند تا این بیمارستان بر اساس استاندارد های  به روز جهانی و به بهترین کیفیت ساخته شود.
این بیمارستان به گفته وزارت بهداشت و  دانشگاه علوم پزشکی تهران، اولین بیمارستان در کشور است که برای ساخت آن، با این کیفیت و دقت بررسی و نیاز سنجی علمی و حرفه ای صورت گرفته است.
ایشان در مورد اهمیت این بیمارستان نسبت به پروژ های  دیگر بیمارستانی در کشور افزودند:
یک دلیل متفاوت بودن این پروژه با پروژه های ساخت و تجهیز بیمارستانی دیگر این است که همزمان با ساخت این بیمارستان فوق تخصصی، پروژه تربیت نیروی انسانی این بیمارستان بین دو کشور ایران و فرانسه  و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران  آغاز می گردد که در ارتقا سطح تخصص منابع انسانی بیمارستانی، پرستاری و پزشکی  بسیار تاثیر گذار و ارزشمند بوده و ارائه خدمات درمانی در این بیمارستان به بهترین کیفیت و بر اساس استاندارد های به روز و سطح بالای جهانی صورت می گیرد.
لذا هر نوع همکاری و حمایت مالی توسط صنعت گران عزیز استان مرکزی می تواند در اجرای هر چه بهتر این پروژه بزرگ و مهم کشوری  زنجیره امید، مفید و مهم  باشد و در این راستا به درمان فوق تخصصی اطفال سراسر کشور به خصوص کودکان محروم استان مرکزی  و شهر اراک کمک بزرگ و ارزشمندی کرده و در ارتقای سطح سلامت اطفال در این شهر نقش مهم و مشارکتی خواهند داشت.
در ادامه حناب آقای مهندس میرعمادی مدیر عامل شرکت تینا فرایند به عنوان مشاور ساخت بیمارستان 540 تخت خوابی آموزشی- فوق تخصصی به بیان ابعاد و فرایند های ساخت بیمارستان پرداختند و از همه حاضرین برای مشارکت و حمایت این پروژه ای دعوت کردند.
در پایان مراسم تفاهم نامه ای بین موسسه خیریه زنجیره امید و  خانه صنعت معدن و تجارت استان مرکزی در راستای حمایت و مشارکت مالی جهت ساخت بیمارستان 540 تخت خوابه آموزشی- فوق تخصصی منعقد گردید.
  

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

چهارمین سالگرد راه اندازی و تجهیز NICU زنجیره امید

چهارمین سالگرد راه اندازی و تجهیز NICU زنجیره امی...

مطالعه خبر

آغاز پروژه ی بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی امید

این آغاز پروژه ی بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی زنجیره ا...

مطالعه خبر

اولین کلینیک ستون فقرات بدون مزدا

کلینیک ارتوپدی، ستون فقرات در زنجیره امید برگزار ...

مطالعه خبر