تعیین زمان برگزاری اولین کلینیک ارتودنسی خیریه زنجیره امید در سال جدید

اولین کلینیک ارتودنسی زنجیره امید در سال 1402 روز پنجشنبه 14 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

تاریخ: 1402/2/11

شکاف لب و کام دو مشکل شایع هنگام تولد در کودکان است که ظاهر صورت و دهان کودک را غیرطبیعی جلوه می‌دهد علاوه بر این باعث ایجاد مشکلات دیگری ازجمله مشکلات تغذیه‌ای، گفتاری و درمانی برای کودک می‌شود و کودکان زیادی هستند که از این بیماری رنج می‌برند.  ازآنجایی‌که روند درمان کودکان با این مشکل سال‌ها طول می‌کشد و هزینه بالایی هم دارد بسیاری از خانواده‌ها هستند که قادر به پرداخت هزینه‌های درمان کودکانشان نیستند.

موسسه خیریه زنجیره امید با تشکیل تیم فوق تخصصی (شامل جراح پلاستیک، فوق تخصص داخلی قلب کودکان، گفتاردرمان، جراح گوش و حلق و بینی، ارتودنتیست و پروتزیست) و با اتخاذ یک پروتکل درمانی مطابق با استاندارد جهانی در راستای یک روند درمانی جهت دستیابی به کامل ترین نتیجه مطلوب درمانی اقدام کرده است. این امر سبب می شود که این کودکان با بهبودی کامل به عنوان یک عضو مفید اجتماع زندگی کنند

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه زنجیره امید، یکی از مراحل درمان کودکانی که مشکل شکاف لب و کام دارند بر اساس پروتکل‌ شکاف کام و لب، غیر از جراحی و گفتاردرمانی، ارتودنسی است که این بخش بیش از 5 سالی است که در موسسه خیریه زنجیره امید راه‌اندازی شده است. تنها در سال 1401 تعداد 6 کلینیک ارتودنسی برگزارشده است و کودکان زیادی از خدمات این کلینیک بهره‌مند شده‌اند.

کلینیک ارتودنسی در سال 1402، که تمامی خدمات آن رایگان است در روز پنجشنبه 14 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و ادامه درمان کودکانی است که قبلاً جراحی‌شده‌اند و حالا بار دیگر برای تکمیل درمان خود به این کلینیک مراجعه می‌کنند.

در حال حاضر ارتودنسی در زنجیره امید توسط دکتر شیرازی، متخصص ارتودنسی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و یکی از ارتودنتیست‌های مجرب و معروف ایران که چند سالی است با زنجیره امید همکاری می‌کند انجام می‌شود.

گفتنی است کلینیک ارتودنسی بیماران موسسه خیریه زنجیره امید  از یازدهم خردادماه نود و شش توسط دکتر شیرازی فعالیت خود را آغاز کرده است.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

برگزاری کلینیک ارتوپدی دکتر نبیان

زنجیره امید حامی کودکان؛ از امروز تا فردای بهبودی

مطالعه خبر

محرومیت هزاران کودک از خدمات بیمارستانی که ساخته نشد

مریم مرعشی مدیرعامل مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره...

مطالعه خبر