بازدید معاون وزیر امور خارجه کشور جمهوری اسلواکی از خیریه بین‌المللی زنجیره امید

اهدای کمک در جهت درمان کودکان پناهنده در ایران

تاریخ: 1401/2/28

به گزارش روابط عمومی خیریه بین‌المللی زنجیره امید صبح سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت، خانم اینگرید بروکوا معاون وزیر امور خارجه کشور جمهوری اسلواکی، لادیسلاو بالک سفیر اسلواکی در ایران و هیأت همراه، برای اهدای کمک مالی جهت درمان کودکان پناهنده افغان در ایران از خیریه بین‌المللی زنجیره امید بازدید کردند.

مریم مرعشی مدیرعامل و مؤسس خیریه بین‌المللی زنجیره‌امید ضمن خوش‌آمدگویی و قدردانی از اقدامات سفیر جمهوری اسلواکی در ایران، مراتب تقدیر و تشکر خود را از حمایت دولت جمهوری اسلواکی عنوان کرد و درباره نحوه شکل‌گیری و روند فعالیت خیریه توضیحات جامعی ارائه داد.

در طی این ملاقات میهمانان به تماشای فیلمی از عملکرد زنجیره امید از آغاز فعالیتش تاکنون و همچنین فیلم کوتاه دیگری از غلام‌عباس کودک افغان که بوسیله گروه داعش در طی جنگ‌ داخلی در افغانستان مورد اصابت گلوله قرار گرفته و توسط زنجیره امید جراحی و درمان شده بود، نشستند.

سپس معاون وزیر امور خارجه کشور اسلواکی خانم اینگرید بروکوا ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات گفت:  من از ادامه همکاری و آغاز فعالیت‌های بیشتر با این خیریه در جهت حل چالش کودکان پناهنده و افغان استقبال می‌کنم.

وی پیشنهاد داد:  پزشکان متخصص کشور اسلواکی و ایران می‌توانند تعامل و ارتباط مؤثری در جهت ارتقای سطح دانش پزشکی اطفال داشته باشند.

مهندس امیر ساکی مدیرکل دفتر منابع توسعه فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره پروژه بیمارستان فوق‌تخصصی زنجیره امید و هدف از ساخت این بیمارستان توضیحاتی ارائه نمود.

  دکتر رامین حاج‌زرگرباشی فلوشیپ جراحی ارتوپدی اطفال که پزشک داوطلب زنجیره امید می‌باشد،  در مورد جراحی کودکان بیمار مراجعه‌کننده به خیریه و همچنین مشکلاتی که پس از تحریم در مورد تجهیزات پزشکی و به تعویق‌ افتادن درمان کودکان ایجاد شده توضیح داد.

پس از آن غلام‌عباس کودک افغان که مورد اصابت گلوله گروه داعش قرار گرفته بود و توسط وی، جراحی و درمان شده بود در این جلسه حضور یافت.

غلام‌عباس در مورد شرایط بدی که قبل از مراجعه به زنجیره امید داشت توضیح داد و گفت: وقتی به خیریه مراجعه کردم یک تیر در پایم بود و درد شدیدی داشته و توانایی راه رفتن نداشتم.  اما بعد از جراحی و پس از طی دوره درمان، هم‌اکنون حالم خیلی خوب است، می‌توانم بدوم و با دوستانم فوتبال بازی کنم و از این بابت از زنجیره امید تشکر می‌کنم.

در انتها میهمانان از اقامتگاه کودکان زنجیره امید و بخش‌های درمانی و توانبخشی این مؤسسه بازدید کردند. کودکان بیمار اقامتگاه نیز با اهداء شاخه گل از حضور معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی قدردانی نمودند و وی نیز به کودکان بستری در اقامتگاه عروسک اهداء کرد.

لازم به ذکر است خیریه بین‌المللی زنجیره امید به کودکان زیر ۱۸ سال بدون در نظر گرفتن دین، نژاد، ملیت و طبق استانداردهای بین‌المللی در سه رشته‌ قلب، ارتوپدی و ترمیمی خدمات درمانی ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از 14450 کودک از سراسر کشور را مورد جراحی فوق‌تخصصی و درمان قرار داده است و مطابق اصل یک کنوانسیون جهانی حقوق کودک مصوب ۱۹۵۹ نیز با درمان کودکان، در رفع تبعیض محل تولد اقدام نموده و پذیرای کودکان پناهنده کارت‌دار، بدون‌کارت و بی‌هویت فقط به شرط محرومیت در رشته‌های فوق می‌باشد.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار