بازدید معاون وزیر امور خارجه کشور جمهوری اسلواکی از خیریه بین‌المللی زنجیره امید

اهدای کمک در جهت درمان کودکان پناهنده در ایران

تاریخ: 1401/2/28

به گزارش روابط عمومی خیریه بین‌المللی زنجیره امید صبح سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت، خانم اینگرید بروکوا معاون وزیر امور خارجه کشور جمهوری اسلواکی، لادیسلاو بالک سفیر اسلواکی در ایران و هیأت همراه، برای اهدای کمک مالی جهت درمان کودکان پناهنده افغان در ایران از خیریه بین‌المللی زنجیره امید بازدید کردند.

مریم مرعشی مدیرعامل و مؤسس خیریه بین‌المللی زنجیره‌امید ضمن خوش‌آمدگویی و قدردانی از اقدامات سفیر جمهوری اسلواکی در ایران، مراتب تقدیر و تشکر خود را از حمایت دولت جمهوری اسلواکی عنوان کرد و درباره نحوه شکل‌گیری و روند فعالیت خیریه توضیحات جامعی ارائه داد.

در طی این ملاقات میهمانان به تماشای فیلمی از عملکرد زنجیره امید از آغاز فعالیتش تاکنون و همچنین فیلم کوتاه دیگری از غلام‌عباس کودک افغان که بوسیله گروه داعش در طی جنگ‌ داخلی در افغانستان مورد اصابت گلوله قرار گرفته و توسط زنجیره امید جراحی و درمان شده بود، نشستند.

سپس معاون وزیر امور خارجه کشور اسلواکی خانم اینگرید بروکوا ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات گفت:  من از ادامه همکاری و آغاز فعالیت‌های بیشتر با این خیریه در جهت حل چالش کودکان پناهنده و افغان استقبال می‌کنم.

وی پیشنهاد داد:  پزشکان متخصص کشور اسلواکی و ایران می‌توانند تعامل و ارتباط مؤثری در جهت ارتقای سطح دانش پزشکی اطفال داشته باشند.

مهندس امیر ساکی مدیرکل دفتر منابع توسعه فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره پروژه بیمارستان فوق‌تخصصی زنجیره امید و هدف از ساخت این بیمارستان توضیحاتی ارائه نمود.

  دکتر رامین حاج‌زرگرباشی فلوشیپ جراحی ارتوپدی اطفال که پزشک داوطلب زنجیره امید می‌باشد،  در مورد جراحی کودکان بیمار مراجعه‌کننده به خیریه و همچنین مشکلاتی که پس از تحریم در مورد تجهیزات پزشکی و به تعویق‌ افتادن درمان کودکان ایجاد شده توضیح داد.

پس از آن غلام‌عباس کودک افغان که مورد اصابت گلوله گروه داعش قرار گرفته بود و توسط وی، جراحی و درمان شده بود در این جلسه حضور یافت.

غلام‌عباس در مورد شرایط بدی که قبل از مراجعه به زنجیره امید داشت توضیح داد و گفت: وقتی به خیریه مراجعه کردم یک تیر در پایم بود و درد شدیدی داشته و توانایی راه رفتن نداشتم.  اما بعد از جراحی و پس از طی دوره درمان، هم‌اکنون حالم خیلی خوب است، می‌توانم بدوم و با دوستانم فوتبال بازی کنم و از این بابت از زنجیره امید تشکر می‌کنم.

در انتها میهمانان از اقامتگاه کودکان زنجیره امید و بخش‌های درمانی و توانبخشی این مؤسسه بازدید کردند. کودکان بیمار اقامتگاه نیز با اهداء شاخه گل از حضور معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی قدردانی نمودند و وی نیز به کودکان بستری در اقامتگاه عروسک اهداء کرد.

لازم به ذکر است خیریه بین‌المللی زنجیره امید به کودکان زیر ۱۸ سال بدون در نظر گرفتن دین، نژاد، ملیت و طبق استانداردهای بین‌المللی در سه رشته‌ قلب، ارتوپدی و ترمیمی خدمات درمانی ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از 14450 کودک از سراسر کشور را مورد جراحی فوق‌تخصصی و درمان قرار داده است و مطابق اصل یک کنوانسیون جهانی حقوق کودک مصوب ۱۹۵۹ نیز با درمان کودکان، در رفع تبعیض محل تولد اقدام نموده و پذیرای کودکان پناهنده کارت‌دار، بدون‌کارت و بی‌هویت فقط به شرط محرومیت در رشته‌های فوق می‌باشد.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

محرومیت هزاران کودک از خدمات بیمارستانی که ساخته نشد

مریم مرعشی مدیرعامل مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره...

مطالعه خبر

ساخت بیمارستان کودکان در کما

کودکان و کمبود خدمات درمانی تخصصی/ نماینده مجلس: ...

مطالعه خبر