زنجیره امید

ارایه خدمات توانبخشی زنجیره امید در ایام کرونا

توانبخشی از راه دور

تاریخ: 1399/3/1

در روزهای شیوع  بیماری کرونا، همه مجبور به خانه نشینی بودیم، گروه درمانگران بخش توانبخشی زنجیره امید ، دوستانش را از یاد نبرد !

به گزارش واحد روابط عمومی موسسه خیریه زنجیره امید، درمان آنلاین با هماهنگی‌های گروه توانبخشی برنامه‌ریزی شد و بطور موثر از تاریخ ۲۴ فروردین کلید خورد تا بتواند ادامه درمان حدود ۴۰ بیمار را از طریق شبکه‌های مجازی پیگیری کند.

در این طرح، کاردرمانگران‌ و فیزیوتراپیستهای موسسه، پس از تماس تلفنی و دریافت آخرین وضعیت حرکتی کودکان، اقدام به طراحی تمرینها و ورزش‌های مورد نیاز کودکان کرده و از طریق شبکه‌های مجازی تمرینات را برای خانواده آنها ارسال می نمودند.

درمانگران طبق برنامه تنظیمی، یکروز در میان با خانواده کودکان تماس گرفته و از وضعیت انجام تمرین‌های آموزشی با دریافت فیلمهای تهیه شده توسط والدین کودک، آگاهی یافته و در صورت تغییر و یا پیشرفت تمرین‌های درمانی، بلافاصله مجددا از حرکات و ورزش‌های مورد نیازکودک فیلم‌های آموزشی تهیه کرده و برای خانواده‌ها ارسال می‌کردند.

گاه تهیه فیلم تمرین درمانی نیز احتیاج به یک « مدل » برای پیاده کردن تمرینها و فیلمبرداری داشت که آنهم در ایام قرنطینه مشکل ساز بود اما تراپیست دلسوز زنجیره امید، برای همه موانع آماده بود. تمرینها را یا خود انجام می‌داد و یا آنها را بر روی عروسک اجرا کرده و برای مادران ارسال می‌نمود تا وظیفه و مسئولیتپذیری را ادا نماید.


تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ بیش از ۴۵۵ جلسه درمانی مجازی از طرف کادر درمانی فیزیوتراپی ، کاردرمانی جسمی و کاردرمانی ذهنی انجام شد و نتایج و پیشرفتهای خیره کننده‌ای بدست آمد .

زیبایی، دلسوزی  و اثرگذاری و عملکرد حرفه‌ای این روزها در دایره لغت نمی‌گنجد !

فقط خرسندیم به لبخندهای رضایت کودکان و مادران و اطمینان خاطر عزیزشان که همیشه کنارشان خواهیم بود.

نمونه‌ای از تاثیر خدمات از راه دور توسط بخش توانبخشی را در زیر مشاهده می‌کنید:

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید


تازه ترین اخبار

بازدید سفیر واتیکان از مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید

ديدار و تبادل نظر سفير واتيكان با مديرعامل مؤسسه ...

مطالعه خبر